List od Sylwii 3/3: Rola pasji, miłości w życiu oraz muzycę

Pasja w moim życiu była ważna odkąd pamiętam. Ważnym jest dla mnie to, że jeśli zaczynam się za coś zabierać to wkładam w to pasję, a często i miłość. Sylwia pyta mnie w swoim liście czy kierowanie się pasją i miłością w poszukiwaniu pracy jest najważniejsze. Czy powinniśmy kierować się pasją w życiu i całkowicie się jej oddać? Na pewno nie jest to łatwe pytanie i uważam, że należało by tutaj rozgraniczyć te dwie sfery, czyli miłość i pasję. Czytaj dalej List od Sylwii 3/3: Rola pasji, miłości w życiu oraz muzycę

List od Sylwii 2/3: Czy warto studiować muzykę?

Wiele osób, które ma już pewne doświadczenia muzyczne, czy jest to gra na instrumencie, czy też śpiew, myśli o tym aby poszerzyć swoje horyzonty wykonawcze. Czy studia muzyczne mogą rzeczywiście w tym pomóc? Czy po ukończeniu tego typu studiów można łatwo znaleźć pracę? Wpis ten jest to kontynuacją  poprzedniej odpowiedzi, w której odpowiadałem na „List od Sylwii – Egzamin na studia muzyczne”.

Czytaj dalej List od Sylwii 2/3: Czy warto studiować muzykę?

List od Sylwii 1/3: Egzamin na studia muzyczne

W jednym z artykułów napisałeś, że byłeś na studiach muzycznych. To bardzo mnie zainteresowało. Możesz trochę mi o tym opowiedzieć ? W jakim wieku się na nią zdecydowałeś, ile grałeś zanim się na nią wybrałeś, co trzeba umieć, czy w ogóle warto – może lepiej być samoukiem ? Zawsze interesowało mnie też to czy na profilu instrumentalnym (gitara) gra się na klasyku, akustyku czy elektryku ? A może na wszystkich ? Czy 20-letnia osoba, która zaczyna swoją przygodę z instrumentem powinna o tym w ogóle myśleć ?

Czytaj dalej List od Sylwii 1/3: Egzamin na studia muzyczne

List od Sławomira: Dlaczego nie ćwiczy się z metronomem?

Witam

Wiele lat temu grałem[plumkałem] na gitarze,ale jak przy ognisku. Coś ktoś pokazał to nauczyłem się nawet nie znając utworu danego wykonawcy, bo i wtedy mało kto miał magnetofon itp. Nawet grałem w zespole i ludzie się przy tym bawili. Niestety z metronomem do czynienia nie miałem i gość pewnie fachowiec raz zwrócił nam uwagę o przyspieszaniu gry. Czytaj dalej List od Sławomira: Dlaczego nie ćwiczy się z metronomem?