10 przykazań początkującego gitarzysty

W tym artykule chcę wymienić 10 najważniejszych rad, które według mnie najczęściej lekceważą początkujący gitarzyści. Stosowanie się do każdego z niżej wymienionych punktów to duży plus do naszej gry. Zachęcam do praktykowania dobrych nawyków gitarowych, czyli stosowania się już do właściwych zachowań. Czytaj dalej 10 przykazań początkującego gitarzysty

Powrót po 2 miesiącach nieobecności – wyjaśnienie

Charakter tego wpisu jest bardzo osobisty i służy wyjaśnieniu mojej nieobecności na przełomie ostatnich 2 miesięcy. Uważam, że jestem Wam wszystkim to winien. Osoby, które poczuły się w pewien sposób zaniedbane lub pominięte przez brak kontaktu z mojej strony, proszę o przeczytanie poniższego tekstu. Czytaj dalej Powrót po 2 miesiącach nieobecności – wyjaśnienie

Jak powinien wyglądać codzienny trening gitarowy?

Często ucząc się grać na gitarze, podchodzimy do tego trochę po łebkach. Koncentrujemy się tylko na rzeczach, które w grze sprawiają nam najwięcej przyjemności a nie koniecznie nas rozwijają. Porównując to do nauki jazdy samochodem, wyglądało by to tak, jakby interesowało nas wyłącznie nauczenie się posługiwania kierownicą, bez zwracania uwagi na pedał gazu czy sprzęgła. Ucząc się grać na gitarze należy rozbić proces nauki na czynniki pierwsze i często uczyć się również elementów, które będą dla nas jakoś specjalnie przyjemne. Czytaj dalej Jak powinien wyglądać codzienny trening gitarowy?

Dzisiaj skończyłem 30 lat!

Kochani ten dzień jest dla mnie bardzo wyjątkowy, 18 listopada 1985 roku przyszedłem na świat, a to oznacza, że 30 wspaniałych lat życia powoli za mną. Lata, w których były wyjątkowe chwile i te, o których chciało by się zapomnieć. Ale jednak wszystkie one sprawiły, że jestem dzisiaj taką osobą jaką jestem, ukształtowały mnie i są pewnym epizodem w moim życiu. Przede mną kolejne wyzwania, kolejne 30 lat, które będę wykorzystywał najlepiej jak potrafię! Czytaj dalej Dzisiaj skończyłem 30 lat!

Czym jest dla mnie 11 listopada?

Narodowy Dzień Niepodległości 11 listopada kojarzy mi się przede wszystkim z patriotyzmem  i wolnością. Nie uważam, się za osobę może jakoś super patriotyczną ale w moim sercu Polska, miejsce w którym się urodziłem, wychowałem, dorastałem i obecnie pracuję jest dla mnie krajem bliskim mojemu sercu. Może dlatego nigdy nie podjąłem decyzji, że chce pracować za granicą, tutaj po prostu jest mi dobrze, pomimo że wybory rządu czy innych aparatów administracyjnych nie są dla mnie często zrozumiałe. Czytaj dalej Czym jest dla mnie 11 listopada?